Każdy z nas ma jakieś silniejsze i słabsze strony, tak samo jest z naszym ciałem. Odpowiednio przygotowany trening pozwala nam na zlikwidowanie tych różnic i osiągnięcie harmonijnie wykształconej zgrabnej sylwetki. W zależności od zapotrzebowania korzystamy z wielu różnych metod treningowych tak, aby poprawić nasze niedoskonałości oraz jeszcze bardziej uwydatnić nasze mocne strony. Harmonijnie rozbudowana sylwetka czy też zgrabne kształty, to jest to, do czego dążymy poprzez zastosowanie odpowiednio dobranego treningu oraz żywienia/suplementacji.

Każdy z nas w jakimś okresie naszego życia ma problem ze zbędną tkanką tłuszczową. Oponka, szerokie biodra, uda to nie są te kształty które chcemy pokazywać na co dzień. Trening ukierunkowany na redukcję zbędnych kilogramów poprzez zastosowanie rozmaitych metod treningu siłowego, wytrzymałościowego oraz odpowiednio dobranego żywienia. Dzięki zastosowaniu najbardziej efektywnych metod jesteśmy w stanie w szybkim tempie pozbyć się zbędnych kilogramów, a dzięki racjonalnemu żywieniu postaramy się uniknąć ponownego przybierania na wadze. Metody treningowe są dobrane pod kątem efektywności, ale też stopnia sprawności osoby trenującej i jej stanu zdrowia.

Każdy dąży do wymarzonej sylwetki, czasami potrzeba przybrać kilka kilogramów. Najlepiej jak jest to tkanka mięśniowa, niestety często poprzez błędy treningowe oraz żywieniowe ma miejsce przyrost zbędnej tkanki tłuszczowej, albo jeszcze gorzej… ilość tkanki mięśniowej wcale nie wzrasta. Dzięki poprawnie dobranym metodom treningowym oraz pracy przy odpowiednim zaangażowaniu układu oddechowego/krążenia jesteśmy wstanie dobrze rozbudować tkankę mięśniową, a nie dopuścić do otłuszczenia sylwetki.

Trening ma działać nie tylko na daną część ciała, ale i na ogólną sprawność. Czy jest to sprawność w życiu codziennym czy przygotowanie do danej dyscypliny sportu bądź aktywności. Podstawową zasadą, która obowiązuje w tego typu aktywności jest funkcjonalność ruchu, czyli możliwość jego wykorzystania. Każde ćwiczenie musi mieć swoje uzasadnienie funkcjonalne i musi się konkretnie przekładać na najczęściej wykonywane przez ćwiczącego ruchy poza fitness klubem. Trening funkcjonalny jest również świetnym uzupełnieniem standardowych metod treningowych, często wykorzystuję go jako udoskonalenie podstawowych typów treningów co pozwala na szybsze osiągnięcie wymarzonych rezultatów.

W dzisiejszych czasach możemy ze świecą szukać osób które nie mają problemów z kręgosłupem bądź jakichś powiązanych z tym dolegliwości. Prawidłowa pozycja ciała często nam ucieka już w latach szkolnych podczas nadmiernego siedzenia przy biurku czy komputerze, a w życiu dorosłym jest jeszcze gorzej. Poprzez zastosowanie odpowiedniego treningu siłowego oraz stabilizacyjnego jesteśmy w stanie zapobiegać bądź poprawiać sytuacje naszego kręgosłupa. Rozciągnąć nadmiernie przykurczone mięśnie klatki piersiowej, spiąć mięśnie górnej części pleców, zaktywizować naramienne, zgrać prace mięśni brzucha z mięśniami odcinka lędźwiowego. Można o tych elementach opowiadać godzinami, ale najlepiej spróbować. Przy niewielkim nakładzie pracy jesteśmy znacznie poprawić stan naszych pleców oraz spionizować bardziej naszą całą sylwetkę.

Większość z nas pamięta czasy gdy wspinali się po drzewach bądź biegali godzinami po boisku. Niestety teraz dobiegnięcie do uciekającego pociągu lub wejście trzech pięter podczas awarii windy w biurowcu graniczy z cudem. Przygotowanie kondycyjne pozwala nam powiększyć naszą sprawność oraz wytrzymałość tlenową/beztlenową. W zależności od zapotrzebowania, czy przygotowujemy się do maratonu czy potrzeba nam troszkę „pary” przy codziennej aktywności. Poprzez odpowiednio dobrane elementy wytrzymałościowe, szybkościowe i siłowe osiągniemy wyznaczony cel. Połączenie różnych metod treningowych oraz dobranie odpowiedniego żywienia czy suplementacji pozwoli nam osiągnąć nasz cel dużo szybciej i bezpieczniej.

Metryka to metryka, dla nas ważne powinno być to, jak się czujemy. Senior to nie stan ciała lecz ducha. Nasza sprawność fizyczna powinna być zawsze ma maximum tego na co nam nasze ciało pozwala. Poprzez aktywność fizyczną jesteśmy w stanie znacząco poprawić swoją jakość życia. Poprzez zastosowanie profesjonalnie dobranego treningu możemy naszą sprawność znacząco poprawić. Równa się to z powrotem do często zapomnianych już przyjemności na które ciało nam nie pozwało od dłuższego czasu

Każdy z nas ma jakieś wstydliwe partie ciała, dla niektórych to brzuch, dla innych uda, łydki, ramiona. Większość ludzi strasznie wstydzi się swojego brzucha, albo jest on zbyt „wydatny” albo niekształtny z małą oponką na dole. Różnie to bywa, ale każdy z nas jakoś prędzej czy później zaczyna z tym walczyć. Po pewnym czasie okazuje się że nasze starania są bezowocne i porzucamy temat na korzyść większego rozmiaru garderoby. Dobrze dobrany trening pozwala nam dotrzeć do wszystkich aktonów mięśni brzucha, pobudzić jak największą ilość włókien mięśniowych, spalić jak najwięcej kalorii. Uwydatnić pożądane części oraz spłaszczyć te niechciane rejony.

Przygotowanie do konkretnej dziedziny sportu, gier zespołowych czy też aktywności indywidualnej. Poprzez połączenie elementów siłowych, wytrzymałościowych z treningiem funkcjonalnym możemy podnieść naszą sprawność w danej dyscyplinie sportu. Przez dłuższy czas zajmowałem się przygotowaniem do gier zespołowych, głównie piłki ręcznej, posiadam również doświadczenie w pracy z biegaczami, pływakami, tenisistami oraz narciarzami. Żadna dyscyplina nie jest straszna jak się rozumie zasady pracy naszego ciała. Wiedza biomechaniki, anatomii oraz fizjologii pozwala mi dobrać odpowiedni zestaw ruchów do większości dyscyplin sportowych.